III. Aranyhomok Kupa

A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület versenyzői az Aranyhomok Kupa elnevezésű úszóversenyen vettek részt Kecskeméten. A méltán népszerű versenysorozat második fordulóján 600 résztvevőnek csaknem 2000 rajtot regisztráltak.

Grigorov Leila úszóporontyai Barna Rozina, Christ Izabella, Flaisz Fanni, Király Anna, Kiss Virág, Miklósi Fanni és Pajor Lili 50 és 100-as számokban, valamint 200m gyorson mérették meg magukat, és elsősorban a hosszabb számokban születtek szép egyéni csúcsok.

Novotny Attila tanítványai az alapozási időszaknak megfelelően szintén a hosszabb versenyszámokban remekeltek. 1500 méter gyorsúszásban Nagy András és László Levente kiváló időeredménnyel a dobogó első és második fokára állhattak, egyben az országos ranglista élmezőnyébe ugrottak ebben a versenyszámban is. Ugyanebben a számban Juhász Janka szintén egyéni legjobbját úszva aranyérmes lett. Ha nem lenne túl fiatal hozzá, jelenlegi időeredményével az európai ifi ranglista második helyét foglalná el.

Fülöp Bianka és Varga Kata az egy évvel idősebbek között értékelve ugyan nem tudtak dobogóra állni, egyéni rekordjaik beállítása volt a vigaszdíjuk. A 37 egyesület késő estébe nyúló versenyében 9 megszerzett éremmel, az éremtáblázat igen előkelő 4. helyén végzett a Halasthermál és a Merkbau Kft támogatásával készülő halasi úszócsapat.

Érmes és pontszerző helyezések:

JUHÁSZ JANKA (2000) 3 arany – 1500m gyors, 200m gyors, 100m hát

NAGY ANDRÁS (2000) 2 arany – 1500m gyors, 100m pillangó, 1 bronz – 200m gyors

JUHÁSZ ADÉL (1998) 1 ezüst – 1500m gyors, 1 bronz – 200m gyors

LÁSZLÓ LEVENTE (2000) 1 ezüst – 1500m gyors, 4. hely – 100m hát, 7. hely – 200m gyors