Meghajlított vadkerti acél

Ha nem is pazar játékkal, de  legyőzte a Kiskunhalasi FC U15-ös csapata örök riválisát, a Soltvadkertet. Az újabban egy acélipari vállalkozást is támogatói sorában tudó vendégcsapat két gólt és egy kiállítást is kapott a városi sportpályán.

Őszies időjárás köszöntötte szombaton délelőtt a városi sportpálya B-jelű játékterére lépő csapatokat. Néhány szülő és érdeklődő fagyoskodott a korlátokon kívül, néha pedig az esőcseppek is nehezítették a játékosok, drukkerek életét. A vadkertiek mezőnyben egyenrangú ellenfelei voltak a halasiaknak, helyzetük is volt. A 24. percben, kissé váratlanul viszont a hazaiak szereztek vezetést.kfcifibe1

Sárközi Benjaminhoz került a labda, aki jó 17 méterről bombázott a vadkertiek kapujába. Megvolt a hőn áhított vezetés, de a játék képe nem sokat változott. Volt ugyan néhány formás támadása a halasiaknak, de szükség volt a halasi kapus, Borka Barnabás tudására is ahhoz, hogy a szünetben is 1-0 legyen az eredmény. A térfélcsere után igazából két fontos eseményre emlékezünk majd.kfcifibe2

Az egyik örömtelibb, ugyanis Kutasi Ferenc szemfüles és szép gólt lőtt a vadkerti acélfiúk kapujába. A másik érdekes történés egy lszabálytalanság és annak utóélete volt. A nagy lendülettel kapura  törő Burszki Zoárdot lerántotta Weisz Viktor, a vendégek hiába reklamáltak, Molnár Alex játékvezető zsebéből előkerült a piros lap. A halasiak nem tudták kihasználni az emberelőnyt, de győzelmük sem forgott veszélyben. Kiskunhalasi FC - Soltvadkerti TE Soltacél 2-0. A KFC ezzel magabiztosan vezeti a bajnoki tabellát.kfcifibe3
Kép-szöveg: Jáger Levente