Török kiakasztotta az ellenfelet

Hiába gyülekeztek viharfelhők a városi sportpálya felett, hiába támadt fel a szél, a Kiskunhalasi FC Török András vezérletével és négy góljával legyőzte az Akasztót. A betegségek, eltiltások, munkahelyi elfoglaltságok tizedelte csapat óriásit harcolt és mindent megtett a sikerért. A vendégeknél néha elszakadt a cérna, volt, hogy rendező kellett a pálya szélére.

Kellemes napsütésben lépett pályára a két csapat, a halasiak nem titkoltan azzal a céllal, hogy itthon tartsák a három bajnoki pontot. Tápai Tibor edző arról beszélt a kezdés előtt, hogy Török András és Nagy Dániel is betegen lép pályára, többen pedig eltiltás, munkahelyi elfoglaltság miatt hiányoztak a csapatból.kfcbe1

Ez azonban nem látszott a mieinken, akik jól kezdtek. A lassú akasztói védők többször nézték a meglóduló halasi játékosok hátát. Volt helyzet itt is, ott is, a 19. percben azonban Török akasztotta ki első alkalommal a vendégeket, Tóth Tamás remek szabadrúgására olyan pontosan érkezett, mint a japán gyors és fejjel megszerezte a vezetést. Ezután beborult, na nemcsak az akasztóiak számára, hanem az égbolt is a pálya felett. A feltámadó szélben Gerner Daninak bravúrral kellett védeni egy szél okozta tréfás lövést. támadt

A vendégek nem adták fel, de nagy kedvvel focizó Tóth Tamás lövése a kapufán csattant, majd az ismétlésnél védett a kapus. A szél egyre erősebben fújt, az ég egyre sötétebb lett, csakúgy, mit az akasztóiak kedve, de újabb gól nem esett, így egy gólos halasi vezetéssel zárult a félidő.

A szünet után olyan szép gólt lőtt a 10. percben a KFC, mintha az előre lerajzolták volna a pályán. A korszerű foci végállomása Török volt, aki nem hibázott. 2-0 után úgy tűnt, hogy erőre kap az Akasztó, valljuk be, ehhez kellett a hazaiak asszisztálása is. Olyan gólt kaptunk, hogy előtte jó fél percig tologatta az akasztói csatár a labdát a kapunk előtt, mi meg csak néztük.kfcöröm

Azonban még mielőtt jobban belelendültek volna a vizitálók, megint Török következett. Tóth Tamás remek lövését talán védte volna a vendégek kapusa, de Török belepiszkált, így megvolt a harmadik halasi találat is. Az akasztóiak óriási sprintet vágtak ki a partjelzőhöz, mondván les volt, de elfeledkeztek arról, hogy egyik védőjük a kapufánál állt. A derék fiatal asszisztenst a rendezők is védték.balhé

És aki azt gondolná, hogy itt a vége, fuss el véle, annak gyorsan elárulom, a slusszpoén még hátra volt. Természetesen Török Bandi volt a főszereplő, aki megszerezte saját és csapata negyedik gólját. Mindezt lázas betegen, pár perccel később le is hozta őt az edző, a halasi játékos a meccs hőse volt.törökle A hátralévő időben a vendégek szájkaratéban tűntek ki leginkább, a halasiak meg egyszer még az oldalhálót is megzörgették. Kiskunhalasi FC - Akasztó 4-1. Ehhez csak annyit lehet hozzátenni, szép volt fiúk!
Kép-szöveg: Jáger Levente