A halasi fitneszes lányok éremesővel nyitották a versenyszezont (galéria)

Hódmezővásárhelyen kezdte el az idei versenyszezont a Halas Fitness Egyesület. A lányok kitettek magukért az országos megméretésen, amely egyben az Európa-bajnoki kvalifikációs sorozat első állomása is volt. A HFE versenyzői mind egyéniben, mind pedig csapatban szép sikereket értek el.
21 halasi úszóérem a Bácsvíz Kupáról

A kecskeméti Bácsvíz Kupán mérették meg magukat a Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület versenyzői. Novotny Attila és Csontos Kristóf tanítványai az erős mezőnyben kiválóan szerepeltek. Schmél Gerda kiemelkedő teljesítményt nyújtva a 10 éves korosztályban Bácsvíz Kupát nyert.
Flaisz Róbert bronzérme a diákolimpián

Kiváló eredmény ért el az Union Dojo Kiskunhalas versenyzője a kyokushin karate diákolimpia országos döntőjében. Flaisz Róbert bronzérmet nyert az igen erős mezőnyben.
Fazekas Istvánnal Humpty Dumpty az ötéves lovak nagydíjának győztese

Szombaton az InterHorse Truck Nagydíj Országos minnősítő díjugrató versenyen, Bábolnán az öt éves lovak nagydíj versenyszámában a Hirling József Lovasparkban felkészülő Fazekas István (Kiskunhalasi BM Határőr Dózsa SE) győzött a Humpty Dumpty nyergében. Ugyanabban a számban Főnix AN-nel az ötödik helyen zárt.
Rangadót nyert, és 8 pontos előnyre tett szert a Szilády RFC a tabellán

Pénteken késő délután rangadót játszott a Szilády RFC U17-es csapata az MLSZ regionális bajnokságának felsőházi rájátszásában. A Mórahalom az első félidőben még tartotta magát, ám a második játékrészben a sziládys fiatalok három gólt szerezve nyerték a fontos meccset. A halasiak ezzel megszilárdították első helyüket a tabellán.
Diákfutó sikerek Gödöllőn

Március 10-én 25. alkalommal rendezték meg Gödöllőn a mezeifutó országos diákolimpia döntőt. Az esemény Magyarország legnépesebb diák futóversenye. Minden korcsoportban több mint 200-an álltak rajthoz - különböző sportágak képviselői -, tehát mindenki, aki ép és egészséges. Két halasi diák Soczó Gergő és Gergely Tas is kiváló eredményt ért el – közölte Szloboda Mihály HALAS AC edzője. (címképen: Soczó Gergő)

Baján futottak eredményesen a halasi atléták (galéria)

Évről évre növekvő nevezéssel vállalkoznak a Kikelet Félmaraton utcai futóversenyre a KAC atlétái.  Múlt vasárnap a bajai sporteseménye már tizenharmadik alkalommal rendezték meg a gyermektől a felnőtt kategóriákig – tájékoztatta szerkesztőségünket Kaszap Imre, a klub elnöke. A sportvezető elégedettségét fejezte ki a halasi sportolók felé, akik győzelmeket és értékes helyezéseket értek el. Az eredményeket az alábbiakban olvashatják hírportálunk látogatói.
Kiváló stúdiós eredmények Bajáról

Az V. Sundance Kupa C és B Tíztánc Országos Bajnokságot és klubközi versenyeket rendeztek 2024 április 6-án Baján, halasi táncosok sikereivel. A Stúdió 2000 TSE  11 párossal képviselte az egyesületet a Sugó parti városban tartott egész napos táncversenyen, ahol a legtöbb páros sikerrel teljesített – közölte a jó hírt Juhász Ágnes a Stúdió 2000 TSE művészeti vezetője szerkesztőségünkkel. (címkép: Novák József és Geri Kata 1.hely, Benyó Botond és Nagy Lilla 3.hely)
(►) Díjugratás: hazai aranyérmekkel indult a szezon (galéria)

Április első hétvégéjén beindult a szabadtéri lovas szezon a Hirling József Lovasparkban. Szombaton rajtengedély vizsgára került sor, ahol 28 lovas próbált szerencsét, köztük 5 halasi díjugratóval. Vasárnap nemzeti versenyt és felkészítő számokat rendeztek a lovaspark szervezői. Öt halasi aranyéremnek örülhettek a hazai szurkolók. (címképen Fazekas István Humpty Dumpty-val)