Továbbra is csúcson a halasi úszók

Bevette Egert is a halai úszócsapat, ezúttal a szezon utolsó korosztályos versenyén, a serdülő országos bajnokságot rendezték Dobó István városában. A Novotny Attila irányította kis válogatott ismét bajnoki címekkel utazhatott haza. Úgy látszik, ez a nyár a halasi úszók remekléséről szól.

A Magyar Úszószövetség Eger városával karöltve szervezte a szezon utolsó korosztályos országos bajnokságát. A serdülő mezőnyben a 13-14 éves lányok és 15-16 éves fiúk versengtek 3 napon keresztül a bajnoki címekért és helyezésekért.

A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület 5 fővel érkezett a hevesi megyeszékhelyre. Juhász Janka, Vas Luca, Szeivolt Melinda mellé erősítésként érkezett a váltóba a kecskeméti Ölvödi Petra, a fiúkat Kripkó Ádám képviselte.

A csapat legeredményesebb versenyzője Juhász Janka lett, magabiztosan nyerte meg a 800 és az 1500 méteres gyorsúszó számot, 400 méter gyorson pedig ezüstérmet szerzett. 1500 méter gyorson úszott 16:51,51-es időeredményével az évjáratos országos csúcsot is felülírta!

janka

Szeivolt Melinda szoros versenyben megnyerte a 200 méteres mellúszást, 100 méter mellen pedig a dobogó harmadik fokára állhatott. Vas Luca 200 méter háton szerzett bronzérmet, és további 5 pontszerző helyet sikerült elcsípnie. Kripkó Ádám az egy évvel idősebbek bivalyerős mezőnyében 100 méter mellen 14., 200 méter mellen 20. lett. Az ő éve minden remény szerint a 2015-ös lesz.

A 4x200-as gyorsváltónk kiváló egyéni időeredményekkel, nagy meglepetésre meg tudta verni a Kőbánya csapatát, ezzel begyűjtötte újabb bajnoki aranyát, a 4x100-as gyorsváltóban szintén a Kőbánya mögött ezüstérmes lett.

valto

A három nap összesítése alapján Juhász Janka az 1500 méteres gyorson elért, országos rekordot érő idejével kiérdemelte a mezőny legeredményesebb versenyzőjének járó vándorserleget. A 20 évvel ezelőtt útjára indított LEN pont kupán olyan nagy nevek is szerepelnek, mint pl. a később olimpikonná érett Szepesi Nikolett, Verrasztó Dávid, Bernek Péter vagy Gyurta Dániel.

A Novotny Attila vezette halasi csapat 4 bajnoki aranyával, 2 ezüst- és 2 bronzérmével, valamint 6 pontszerző helyezésével az éremtáblázatban és a pontversenyben egyaránt a harmadik helyen végzett, így lett ismét a legeredményesebb vidéki egyesület.

A 2013/14-es bajnoki szezon végén megköszönjük a Halasthermál és a Merkbau Kft. támogatását, 12 országos bajnoki cím, 8 ezüst-, 5 bronzérem, és egy ifi Európa-bajnoki cím elérését követően az úszók is kivehetik jól megérdemelt nyári pihenőjüket.

Érmes és pontszerző helyezések:

JUHÁSZ JANKA (2000) 2X-ES ORSZÁGOS SERDÜLŐ BAJNOK 1500m gyors, 800m gyors, 1 ezüst – 400m gyors, 6. hely – 100m hát

SZEIVOLT MELINDA (2000) ORSZÁGOS SERDÜLŐ BAJNOK - 200m mell, 1 bronz – 100m mell

VAS LUCA (2000) 1 bronz – 200m hát, 4. hely - 1500m gyors, 5. hely – 800m gyors, 100m hát, 6. hely – 50m gyors, 100m gyors

4X200M GYORSVÁLTÓ (Ölvödi Petra, Vas Luca, Szeivolt Melinda, Juhász Janka) - ORSZÁGOS SERDÜLŐ BAJNOK

4X100M GYORSVÁLTÓ (Juhász Janka, Ölvödi Petra, Szeivolt Melinda, Juhász Janka) – 1 ezüst

Összesítés: 4 országos serdülő bajnoki cím, 2 ezüst, 2 bronzérem és 6 pontszerző helyezés