Janka és Luca a legjobb Közép-Európában

Az elmúlt évek hagyományait követve hazánk serdülő válogatott csapata fölényes győzelmet aratott a Prágában rendezett Közép-Európai Ifjúsági Találkozón. A hagyományosan Mikulás környékén megrendezett nemzetközi viadalnak ezúttal Csehország adott otthont. A házigazda és Magyarország mellett Szlovákia, Lengyelország, Szlovénia, Szerbia, Románia és Macedónia serdülőkorú válogatott versenyzői vettek részt.

A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület két versenyzője is kiharcolta, hogy a nemzeti válogatott tagja legyen. Juhász Janka a 800m gyorsúszást rendkívül nagy fölénnyel, több mint fél medencehosszal nyerte meg. 400m gyorson ezüstérmet szerzett, 200m gyorson 4. 100m gyorson 5. helyezett lett.

Vas Luca 200m háton nem talált legyőzőre, 100m háton pedig 4. helyezést ért el. Mindkét Novotny tanítványra számítottak a nemzeti váltókban is. A 4x200-as gyorsváltót magabiztosan megnyerték, a 100-as gyorsváltóval ezüst-, a 100-as vegyesváltóval bronzérmesek lettek.

A Halasthermál és Merkbau támogatásával készülő halasi versenyzők ismét letették névjegyüket határainkon túl is. Novotny Attila versenyzői dobogós és pontszerző helyezéseikkel hozzájárultak a magyar sikerhez, és a versenysorozat újabb győzelméhez.

Dobogós és pontszerző helyezések:

JUHÁSZ JANKA (2000) 2 arany - 800m gyors, 4x200m gyorsváltó, 2 ezüst – 400m gyors, 4x100m gyorsváltó, 1 bronz – 4x100m vegyesváltó, 4. helyezés - 200m gyors, 5.helyezés – 100m gyors

VAS LUCA (2000) 2 arany – 200m hát, 4x200m gyorsváltó, 1 ezüst – 4x100m gyorsváltó, 4. hely – 100m hát