Három kontragól

Hiába játszott mezőnyfölényben, hiába birtokolta többet a labdát, hiába dolgozott ki sok-sok gólhelyzetet a Kiskunhalasi FC, mégis elvitte a városi sportpályáról a három bajnoki pontot a Kecskemét.

Az előző fordulóbeli siker önbizalmával felvértezve lépett hazai pályára idén először a KFC szombaton délután. Jó 40 percen át kiválóan játszott a Halas. Gomez, Eugene, Tóth Tamás és Kárász Zsolt is gólt szerezhetett volna, de nem sikerült bevenni Szabó Gergő kapuját. A vendégek pedig gyakorlatilag az első támadásukból, a 41. percben Pozsár révén, megszerezték a vezetést. A fordulás után is támadásban maradt a KFC, de ismét jöttek a kontrák. A 61. percben Filyó, a 82.-ben ismét Pozsár volt eredményes. A 87. percben Sorint buktatták a 16-oson belül, a jogosan megítélt büntetőt Gomez értékesítette. Ezzel alakult ki a végeredmény: Kiskunhalasi FC - Kecskeméti LC 1-3 ( 0-1).