Megcsíptük a Kalocsát

Zsinórban a harmadik győzelmét szerezte meg a Kiskunhalasi FC, vasárnap délután a bajnoki tabella negyedik helyén álló Kalocsa otthonából sikerült elhozni a három pontot. A halasiak nyerő szériája jüvő héten, az Akasztó elleni hazhai meccsel folytatódhat.

Arra nagyon kevesen számítottak, hogy a Kiskunhalasi FC a jó erőkből álló és tőle több mint húsz ponttal többet gyűjtő Kalocsa otthonából győztesen utazhat haza. A pályára lépő 11 játékos és Kis Péter edző hitt ebben és ez most szárnyakat adott a csapatnak. Az első félidő hajrájában Dostyicza Dániel révén vezetést szerzett a hazai csapat, ám két perccel később, még a játékrész lefújása előtt Kárász Zsolt egyenlített. A szünet után megszületett a halasiak nyertes gólja, a 82. percben Tóth Róbert vette be a kalocsai kaput. A KFC még egy meg nem adott büntetőt is számon kérhet a játékvezetőn, az asszisztens tizenegyest jelzett, ám a vezetőbíró ezt nem fogadta el. Kalocsa - Kiskunhalasi FC 1-2. A halasiak már 16 pontot gyűjtöttek a bajnokságban, jövő szombaton az Akasztó látogat a városi sportpályára.