Halas nyerte a derbit

Öt mérkőzés óta veretlen a Kiskunhalasi FC, az ötödik sikert néhány perccel ezelőtt húzták be a halasiak, miután idegenben 2-0 arányban legyőzték a Soltvadkertet. A megyei derbit, amelyre mindkét csapat az egész idényben készült, Sorin Amariutei és Farkas Tamás találata döntötte el.

Úgy tűnik, hogy megtalálta azt a csapatot Kis Péter edző, amely verhetetlen. A Tompa elleni idegenbéli sikerrel kezdődött a sorozat, aztán a Kecel, a Kalocsa és az Akasztó után Soltvadkert volt az ötödik győzelem állomása. Az évtizedek óta tradicionális rangadó, a megyei derbi sima mérkőzést hozott. A KFC az első pillanatoktól kezdve jól játszott és a hetek óta káprázatos formában lévő Sorin Amariutei révén megszerezte a vezetést. A szünet után Farkas Tamás növelte a különbséget, volt egy harmadik halasi gól is, de azt csak a játékvezető tudja, miért nem adta meg. Soltvadkert - Kiskunhalasi FC 0-2. Jövő héten következik a Kunszállás, esély van arra, hogy meglegyen a hatodik győzelem is.