Vas Luca Országos Serdülő Bajnok lett

Ismét eseménydús nyár elé néznek a halasi úszók. A nyári országos bajnokságok következő állomása a június 24-27. között megrendezett Országos Serdülő Bajnokság volt Hódmezővásárhelyen. A 14-15 éves lányok, és a 15-16 éves fiúk legrangosabb hazai versenyén a Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület 4 versenyzője volt érdekelt. Hazánk 64 egyesületéből 347 előzetesen megadott szintidőt teljesített versenyzője előfutam-középdöntő-döntős szervezésben állhatott rajtkőre a szerdától szombatig tartó maratoni programon.

Sajnos a hazai versenynaptár elégtelen szervezése miatt Vas Luca, Kripkó Ádám, Nagy András és László Levente, edzőjük, Novotny Attila közvetlen segítsége nélkül versenyzett, hiszen ezzel egy időben zajlott az Európai Játékok Bakuban. Ez némiképp a teljesítményre is rányomta a bélyegét.
Ennek ellenére Vas Luca országos serdülő bajnok lett 200m hátúszásban és a csapat legaktívabb tagjaként értékes pontszerző helyezéseket gyűjtött. Nagy András pedig az 1 évvel idősebbek között is dobogóra állhatott fő számában 200m pillangón, 100-on pedig a dobogóról éppen lecsúszva 4. lett. Kripkó Ádám 50 és 100m mellúszásban 4. helyezést ért el, 200 méteres távon pedig eltaktikázta magát és 9. idővel éppen lecsúszott a döntőbe jutásról.

László Levente kiváló egyéni csúcsot teljesített 100 és 200m háton egyaránt, de első évesként ez sajnos ez nem volt elég a döntőbe jutáshoz. Edzésmunkája alapján kijelenthetjük, nem lesz ez mindig így! A 3 évvel fiatalabb Varga Katával kiegészülve álltak ki a 4x100 méteres vegyes nemű vegyesváltóban, és így is döntőbe verekedték magunkat, ahol a 8. helyen végeztek.

Ifjúsági korú versenyzőink jelenleg Győrben vannak a világbajnokság mintájára megtervezett 8 (!) napos felnőtt országos bajnokságon. Júliusban pedig a delfin, majd a gyermek, a hó végén pedig az ifjúsági korosztály országos megmérettetése vár a Halasthermál és a Merkbau Kft támogatását élvező versenyúszóknak.

Érmes és pontszerző helyezések:

VAS LUCA (2000) ORSZÁGOS SERDÜLŐ BAJNOK – 200m hát, 4. hely – 100m hát, 5 hely – 1500m gyors, 7. hely – 100m gyors,400m vegyes, 800m gyors

NAGY ANDRÁS (2000) 1 bronz – 200m pillangó, 4. hely – 100m pillangó

KRIPKÓ ÁDÁM (1999) 4. hely – 50m mell, 100m mell

4X100M MIX VEGYESVÁLTÓ (Varga Kata, Kripkó Ádám, Nagy András, Vas Luca) – 8. hely

Összesítés: 1 országos serdülő bajnoki cím, 1 bronzérem és 9 pontszerző helyezés