Csúcsidővel a világ ötödik legjobbja

Szédületes országos csúccsal, 16:24,29-el az ötödik helyen végzett Juhász Adél az ifjúsági világbajnokság 1500 méteres gyorsúszás számában. Ugyanezen a távon húga, Janka a nyolcadik legjobb időt úszta. Nem semmi...

Risztov Éva 13 évvel ezelőtti csúcsát öt(!) másodperccel múlta felül Juhász Adél az 1500 méteres gyorsúszásban, a szingapúri ifjúsági világbajnokságon. Ez a fantasztikus teljesítmény az ötödik helyhez volt elegendő egy elit, bivalyerős mezőnyben. Szédületes volt! Novotny Attila tanítványa ezen a távon rendkívül kevésnek számító 3 másodperccel maradt le a dobogóról. Juhász Janka is remekelt: a délelőtti futamok második legjobb ideje összesítésben a nyolcadik helyet jelentette. A világ nyolc legjobb úszója között, 1500 méteres gyorsúszásban két halasi lány van. Szép volt csajok, büszkék vagyunk rátok és edzőtökre, Novotny Attilára!