Sporttörténelmi úszóarany

Fantasztikus eredményt értek el a halasi úszók a Győrben zajló országos felnőtt bajnokságon. A 4x200 méteres gyorsváltó aranyérmet nyert, ezzel sporttörténelmet írt. Ráadásul Szilvási Gréta a legjobb utánpótláskorú versenyzőként negyedik lett az igen erős mezőnyben 400 méteres vegyesúszásban.

Kiskunhalasról beszélnek megint az úszótársadalomban. A felnőtt magyar bajnokságon értek el egy olyan fantasztikus sikert, amelyre a sportszakma is felkapta a fejét. Ha azt nézzük, hogy a 4x200 méteres gyorsváltó (Juhász Janka, Vas Luca, Szilvási Gréta, Juhász Adél) közel három másodperccel nyert (8:12:41), már az önmagában rendkívüli eredménynek számít. Ha hozzátesszük, hogy a vert mezőnyben találjuk a BVSC, a Szeged, az Eger és a Ferencváros csapatát, akkor a siker még fantasztikusabb. A halasi váltó tagjai, 16-18 éves fiatalként szerepeltek a felnőttek mezőnyében. Novotny Attila tanítványai közül egyéniben remekelt még ugyanezen a napon Szilvási Gréta. A legjobb utánpótláskorúként a negyedik helyen zárt a 400 méteres vegyesúszásban. Ebben a mezőnyben úszott még Jakabos Zsuzsanna és Kapás Boglárka is.  A sikersorozat holnap folytatódhat, ugyanis Juhász Adél és Juhász Janka 800 méteren áll rajthoz, szurkoljunk nekik is!