Bajnokcsapat, bajnokcsapat!

Imponáló magabiztossággal ismételte meg az előző szezonban nyújtott teljesítményét a Kiskunhalasi FC női csapata. A lányok idén is megnyerték a megyei bajnokságot, az utolsó fordulóban a Katymár otthonában 6-0 arányban nyertek Halász Géza tanítványai. Érdekesség, hogy egyetlen egy csapat sem tudta legyőzni a halasiakat. (A fotó a Szilády RFC elleni rangadón készült)

Már egy esztendővel ezelőtt is remek teljesítményt nyújtott a Kiskunhalasi FC női csapata a csökkentett pályás megyei bajnokságban. Az aranyérem után átvehették a város elismerését, az év halasi csapatának járó díjat a Sportgálán. A lányok idén sem adták alább. Nagy csatát vívtak az akasztóiakkal, a bajnoki cím sorsa az utolsó fordulóban, tegnap dőlt el. Halász Géza együttese Katymáron lépett pályára. A hazaiak pályára léptek úgy is, hogy nem volt meg náluk a teljes létszám. A nem éppen ideális pályaviszonyok megnehezítették a mieink dolgát, de azért hozták a kötelezőt. Az első félidőben három, a második félidőben újabb három góllal terhelték  a katymári hálót, ezzel magabiztos győzelmet arattak. Katymár - Kiskunhalasi FC 0-6. A 2015/2016-os megyei bajnokság aranyérmese a Kiskunhalasi FC lett, 11 győzelemmel, 5 döntetlennel, 38-3-as gólkülönbséggel. A halasi csapat az utolsó gólt tavaly október 3-án kapta, azóta senki sem tudta bevenni Balázs Tímea hálóját. A bajnokcsapatban Balázs Tímea, Csamangó Dóra, Nagy Vivien, Jónás Csilla, Orgoványi Ivett, Ruzsa Vivien, Ádám Mária, Komlós Maja, Lajos Vivien, Seprényi Andrea, Nagy Zita, Kovács Klaudia, Törteli Cintia, Hernádi Orsolya, Sztojka Viktória kapott helyet, az edző Halázs Géza. A gólkirály az idényben a halasi Csamangó Dóra lett 17 találattal, aki most játszotta első felnőtt idényét.
Archív fotó: Kovács Iván