Donát diákolimpiai bajnok

Jerémiás Donát, a Szilády Áron Református Gimnázium tanulója hétről-hétre gyűjti országos elsőségeit. A múlt hétvégén klubja színeiben (Ikarus BSE) 4X400 méteres váltóban lett magyar bajnok. Most hétvégén ugyancsak Székesfehérváron, az iskolája színeiben nyerte meg egyéniben, 400 méteres síkfutásban az országos diákolimpia döntőjét. És hogy a sikere, meg az öröme teljes legyen, átlépett egy álomhatárt 49,94 mp-es egyéni csúcsával. Az első éves ifjúsági korosztályú Jerémiás Donát a versenyszámban tőle idősebb korú versenyzőket előzött meg.

A fiatal atléta, Jerémiás Donát jellemzően Budapesten edz és Kiskunhalason, a Szilády Áron Református Gimnáziumban végzi tanulmányi munkáját.  Nehéz összeegyeztetnie a sportot és a tanulást, ám Donát évről-évre jól veszi az akadályokat. Talán ezért is esett a választás fő versenyterületére, a gátfutásra. Korábban a korosztályos rövidgát számokban nyerte a magyar bajnoki címeket, mostanában pedig a hosszú gátazás világában mozog. Tegyük hozzá otthonosan és eredményesen, de ezúttal gátak nélkül bizonyította Fehérváron kiváló képességeit. A diákolimpián futott 50 másodpercen belüli idejével messze kimagaslik korosztályában, így a válogatottban is számítanak a halasi sportolóra.

KI, fotó: Gyöngyi Henriett