Hosszú távokon is a legjobbak között

Három arany-, két ezüst- és két bronzérmet szereztek a halasi úszók az Országos Hosszútávú Medencés Bajnokságon, amelynek ezúttal Miskolc volt a házigazdája. Novotny Attila tanítványai 1500, 3000, 5000 és 10000 méteren álltak rajthoz, nem is akármilyen eredménnyel.

Mint arról az elmúlt napokban több alkalommal is beszámoltunk a halasi úszók Miskolcon szerepeltek az országos Hosszútávú Medencés Bajnokságon. Még leírni és kimondani is sok, hogy mekkora távokat kellett teljesíteni a résztvevőknek. Novotny Attila tanítványai megmutatták, hogy itt is a legjobbak között vannak. Juhász Adél néhány nappal a londoni felnőtt Európa-bajnokság után 1500 méteren első, míg 10 ezer méteren, a junior világbajnok mögött második volt. Húga, Janka korosztályában 1500 és 5000 méteren is országos bajnok volt. Szilvási Gréta egy ezüst- (1500 méter) és egy bronzéremmel (5000 méter) gazdagodott. Vas Luca 1500 méteren nyert harmadik helyet, míg 5000 méteren hatodik volt. A fiatal, tehetséges Varga Kata ötödik helyen zárt 3000 méteren. Volt olyan szám, amikor a dobogó mind a három fokán halasi versenyző állt. A halasi versenyzők a bajnokság pontversenyében harmadik, az éremtáblázaton viszont mi voltunk a legjobbak!