Világbajnoki 12. hely, 7,5 kilométeren

A világ 12. legjobb úszója 7,5 kilométeres távon a halasi Juhász Janka, aki nemrégiben fejezte be ezt az embert próbáló távot a közel negyven fős mezőnyben. Novotny Attila tanítványának teljesítménye nem semmi, ugyanis lerúgták a szemüvegét, ráadásul a víz, amelyben a versenyzőknek úszni kellett, 16,7 fokos volt.

Hat nappal ezelőtt még a korosztályos Európa-bajnokságon nyert 4x200 méteres távon aranyérmet Juhász Janka, ma pedig a nyíltvízi junior világbajnokságon szerepelt a kiváló versenyző. A táv 7,5 kilométer volt, összesen közel 40 ifjú hölgy vágott neki a megméretésnek. Mint megtudtuk: a földkerekség legjobb úszói között, iszonyú tumultusban a halasi lánynak lerúgták a szemüvegét, de óriási akarattal feljött a hetedik helyre ötezer méternél. A 16,7 (!) fokos vízhőmérséklet sem volt éppen ideális, az 1:33,40.2-es idő  tizenkettedik legjobb volt a világon ezen a versenyen. Ez egyébként még pontszerzőnek számít. Janka édesanyjától megtudtuk, egy komplett stáb foglalkozik most azzal, hogy a két magyar úszóba, „életet leheljen", mert nagyon átfáztak. A VB-nek a hollandiai Hoorn a házigazdája. A halasi úszó hétfőn újra versenybe száll a 4x1250 méteres váltóban.