Úszószezon: azért ez nem semmi...

Ifjúsági Európa-bajnoki cím, korosztályos világbajnoki ezüstérem, felnőtt EB pontszerző helyek, fantasztikus aranyérem a felnőtt magyar bajnokságban és megannyi érem. A Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület versenyzői remek idényt zártak, és ha még azt is hozzávesszük, hogy Juhász Adél jóvoltából olyan Novotny Attila tanítvány van, aki esélyes volt az olimpiai részvételre, nyugodtan mondhatjuk: ez azért nem semmi.

Nagyon szép és eredményes szezont zárt a Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület. Külön öröm, hogy nemcsak a magyar bajnokságokon, vidékbajnokságokon remekeltek Novotny Attila tanítványai, hanem az Európa-, sőt a világbajnokságokon is szép sikerek születtek. Ez utóbbiak Juhász Adélnek és Juhász Jankának köszönhetőek. Adél megúszta az olimpiai A-szintet a harmadik legjobb eredménnyel, de csak ketten mehettek Rióba. Két századon múlt. Janka az ifjúsági Európa-bajnokságon 4x200 méteres gyorsváltóval nyert aranyérmet, majd másfél héttel később a hideg tengerben szerzett a 4x1250 méteres váltóban ezüstérmet. A medencés versenyeken kívül már a nyílt vízi bajnokságokon is megjegyezték a halasi egyesület nevét. A felnőtt magyar bajnokságon pedig a 4x200 méteres gyorsváltó (Juhász Adél, Vas Luca, Szilvási Gréta, Juhász Janka) a szakemberek legnagyobb meglepetésére az első helyen zárt.  Ez sporttörténelmi siker. A fiúk közül Nagy András serdülő országos bajnoki bronzérme minden elismerést megérdemel. Érdemes böngészni az eredményeket és legyünk büszkék.
Szeptemberben már az olaszországi nyílt vízi Európa-bajnokságon szoríthatunk Juhász Jankának.