(►) Jövő szerdán lesz a Kihívás Napja

Kiskunhalas idén is csatlakozott a Kihívás Napja országos programsorozathoz, a rendezvény szervezője a Halasi Média és Kultúra Kft. lesz. Május 30-án, szerdán 24 órán át a mozgásé lesz a főszerep a városban.
Egyre jobb eredményeket érnek el a Sasok (galéria)

Jó közösséget alkotnak és egyre jobb eredményeik vannak a Sasok SE Kiskunhalas taekwon-do egyesület versenyzőinek. A napokban többen sikeres övvizsgát tettek, volt, aki kettős előléptetést kapott.
Bringakihívás Halasról a megye körül

Bárki és bárhol csatlakozhat ahhoz a különleges kezdeményezéshez, amely Tóth Zoltán nevéhez fűződik. A halasi kerékpáros körökben Totyaként emlegetett bringás elhatározta, hogy május 30-án, a Challange Day alkalmából körbetekeri Bács-Kiskun megyét.
Zseniálisan játszottak a srácok

Hat mérkőzésen 24 gólt rúgtak és csupán egyet kaptak. Kiválóan szerepeltek a Szilády RFC fiataljai a Sződi Kupán, a 15 csapatot felvonultató labdarúgótornán halasi győzelem született.
Halasi sikerek a regionális lovasversenyen (galéria)

A folyamatosan szépülő és története legnagyobb felújítása alatt álló Hirling József Lovaspark ismét versenynek lehetett a házigazdája. Vasárnap és hétfőn rendezték meg a regionális és felkészítő megméretést, amelyen 26 számban, közel 300 startot regisztráltak. A halasi versenyzők több érmet is szereztek a helyi lovasbarátok nem kis örömére.
Hurrá!  23 halasi úszóérem Szentesről

Hurrá! 23 halasi úszóérem Szentesről

Tizenkét arany-, hat ezüst- és öt bronzéremmel térhettek haza a Kiskunhalasi Úszó és Gyógyúszó Egyesület versenyzői Szentesről.  Az Óvódától az Olimpiáig elnevezésű megméretésen több mint 500-an álltak rajtkőre.
Pedal & Caffé a Giro-n

A kiskunhalasi központú Pedal & Caffé csapata nem csak a hétvégi közös tekerésekben tart össze. Időnként egy vagy többnapos túrákat is szerveznek, elsősorban dombos, hegyes vidékekre, mert abból nincs a környéken. A napokban egy kisebb társaságuk a Giro d'Italia háromhetes országúti kerékpáros körverseny közelébe szervezett túrát, ahol a legkeményebb szakasz, a Monte Zoncolán versenyét is látták.
Országos bajnok lett az Ale Ale

Mint aról korábban beszámoltunk, Kiskunhalas volt a házigazdája a fitkid I. osztály országos egyéni és II. osztályú csoportos bajnokságnak. A házigazda Halas Fitness Egyesület szervezésből is jelesre vizsgázott, a csapatok versengésében pedig az Ale Ale formáció aranyérmet nyert.
Virág dupla hibátlanja ezüstöt ért a válogatottnak

A magyar díjugrató sport idei legnagyobb sikereként értékelte a dijugratas.hu portál azt az eredményt, amelyet a fiatal lovasok csapatversenyében ért el a válogatott Ausztriában. Weinhardt Virág dupla hibátlan lovaglással nagymértékben hozzájárult ahhoz, hogy a nemzeti csapat a második helyet szerezze meg.