KFC: ötre hat

Magabiztos győzelemmel jutott tovább a Magyar Kupa harmadik  fordulójába a Faddikor-Kiskunhalasi FC. A Kecel ellen, hazai környezetben 6-1-re nyert Kis Péter csapata, amely ezzel a sikerrel igyekezett feledtetni a múlt vasárnapi, akasztói vereséget. Az eredmény a vendégek számára lehet hízelgő, igaz nekik is voltak lehetőségeik és egy kapufát is lőttek.

Arra senki sem számított, hogy a megyei I. osztályú bajnokság nyitányán a Faddikor-Kiskunhalasi FC 5-1-re kikap Akasztón. A váratlan és meglepően súlyos vereség után a Kecel elleni Magyar Kupa meccsen máris lehetőség volt a kudarc feledtetésére. A védekezés ezúttal jóval stabilabb volt, mint a bajnoki mérkőzésen, a 18. percben pedig Csáki Róbert beadása kötött ki a keceli kapuban. A halasiak jobbak voltak a mezőnyben is, a 34. percben Gomes Mesa Daniel szerezte meg a második hazai gólt. A szünet után az volt a legfőbb kérdés, hogy a mieink akarnak-e önbizalom növelő gólokat szerezni. Akart. Igaz, nem volt nagy az iram, de a rögtön a pihenő után két perccel újabb Gomez gól született, amelyet a partjelző lesnek ítélt, de a játékvezető- egyébként helyesen - felülbírált. Sorinnak is meglett a gólja, aztán szépített a Kecel, majd a hajrára maradt még két halasi találat. Faddikor-Kiskunhalasi FC - Kecel 6-1. A halasiak továbbjutása egyetlen percig sem forgott veszélyben.