Tűzoltósportban remekeltek a halasiak

Hét halasi volt a Bács-Kiskun megyét képviselő tűzoltósport-válogatottban, amely az országos megméretésen szerepelt és a harmadik helyet szerezte meg. A legjobb versenyzőnk Huczek Zsolt volt, ő az összetett kilencedik helyen végzett a horoglétramászást, a 4x100 méteres váltót, a 100 méteres akadályfutást és a kismotorfecskendő-szerelést tartalmazó bajnokságban.

A megyei tűzoltósport versenyt Kiskunhalas nyerte, így nem csoda, hogy az itteni állományból heten kerültek bele abba a válogatottba, amely Bács-Kiskunt képviselte az országos döntőben. Kollár Csaba, Huczek Zsolt, Kisa Péter, Pakai Szabolcs, Pap Endre, Péntek Csaba és Borbás Roland sokat tett azért, hogy jól szerepeljen a megyei csapat a fináléban. Sokáig az első helyen állt a válogatott, amely a végén minimális különbséggel maradt le a második helyről és harmadikként zárt. Horoglétramászásban Bács-Kiskun a harmadik legjobb, míg 4x100 méteres váltóban az első volt az országos megméretésen. Egyéni összetettben Huczek Zsolt szerepelt a legjobban, ő a kilencedik helyen végzett. A csapatvezető Orbán Balázs, Kiskunhalas tűzoltóparancsnoka volt. (A képen Kollár Csaba veszi át az oklevelet Farkasinszki Lóránt megyei igazgatótól.)